تبلیغات
هواپیما - گزارش از سانحه هوایی تهران:

 لینكدونی ..

ARCHIVE
 

 لینكدونی ..

پولساز..کسب درآمد از اینترنت

جوکستان..جوک های خوب زیر ۱۸ سال

 

 جستجو در بلاگ..

 

 خبرنامه ..

 

 آمار وبلاگ..

امروز .... 

دیروز ....

در كل ...دوشنبه 5 دی 1384:گزارش از سانحه هوایی تهران:

 

                                                                       گزارش

گزارش از سانحه هوایی تهران:

3

4

5

6

جسد پسر بچه چهار ساله همچنان مفقود است
با گذشت سه روز از سانحه هوایی در فرودگاه مهرآباد تهران، همچنان جسد پسر بچه چهارساله که در این حادثه کشته شده است، پیدا نشده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری"مهر"، به دنبال سانحه یک فروند بوئینگ 707 شرکت هواپیمایی ساها و کشته شدگان این سانحه، آخرین خبرها حاکی از آن است که همچنان مسئولان آتش نشانی و سایر سازمانها و دستگاه های ذی ربط  در جستجوی کودک 4 ساله ای هستند که هنگام خروج از هواپیما به داخل رودخانه کن افتاده و همچنان مفقود است.

براساس این گزارش، احمد عاطفه یکتا (حدود 71 ساله) و زهرا عاطفه یکتا  و آرمین راسخ مقدم کشته شدگان این سانحه هوایی هستند که تنها اجساد دو نفر اولی پیدا شده است.

به گزارش مهر،مدیر عامل سازمان آتش نشانی نیز در گفتگویی،  شکستگی بال هواپیما را علت اصلی آتش سوزی درهواپیمای بوئینگ شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است.

بنابراین گزارش، دلایل این سانحه هنوز مشخص نشده و قرار است تیم کارشناسی سازمان هواپیمایی کشوری ظرف دو هفته آینده دلایل آنرا اعلام کند.

کارشناسان صنعت حمل و نقل هوایی کشور معتقدند که به علت نداشتن صرفه اقتصادی در تعمیرهواپیمای سانحه دیده بوئینگ707 (هزینه تعمیرات حدود پنج میلیون دلار)، این هواپیما باید از ناوگان حمل و نقل هوایی کشور خارج شود.

جلسه اضطرای بررسی سانحه هوایی در سازمان هواپیمایی تشکیل شد //جعبه سیاه هواپیمای سانحه دیده احتمالا به فرانسه فرستاده می شود
سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد: طی حکمی‏‏، تیم کارشناسی بررسی سانحه یک فروند بوئینک 707 که چهارشنبه هفته گذشته اتفاق افتاد‏، مشخص شدند.

نورالله رضایی نیارکی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری مهر با اشاره به تشکیل جلسه اضطرای صبح امروز سازمان هواپیمایی کشوری برای بررسی سانحه یک فروند بوئینگ شرکت هواپیمایی ساها‏‏، افزود: در این جلسه مقرر شد تا تیم کارشناسی بررسی این سانحه با تهیه گزارشی‏ آن را به بالاترین مقام اجرایی کشور تقدیم کند.

وی تصریح کرد: از تمامی کارشناسان سازمان های ذی ربط و شرکت های هواپیمایی برای بررسی دقیق سانحه هوایی در فرودگاه مهرآباد تهران کمک خواهیم گرفت.

نیارکی از احتمال انتقال جعبه سیاه بوئینگ 707 به کشور فرانسه به علت وجود امکانات دریافت اطلاعات موجود در جعبه سیاه در این کشورخبر داد و اظهار کرد: در صورت نبود این سیستم در داخل کشور‏ این کار صورت خواهد گرفت.

وی ‏‏، نقش فروش شن و ماسه توسط ارگان های مسئول در فرودگاه مهرآباد در این سانحه هوایی را در شرایط فعلی تکذیب کرد و گفت: درباره دلایل این سانحه باید پس از تکمیل گزارش تیم کارشناسی اظهار نظر کرد.

سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری در ادامه با اشاره به وضعیت ناوگان حمل و نقل هوایی کشور گفت: با توجه به جمعیت و تعداد فرودگاه های کشور‏ هم اکنون تنها 50 درصد ناوگان حمل و نقل هوایی را دارا هستیم و هرچه سریعتر باید نسبت به تکمیل این ناوگان با تخصیص اعتبارات اقدام کنیم.

وی در ادامه نتایج سفر خود به آذربایجان را تشریح کرد و اعلام کرد: مقرر شد از این پس‏ شرکت هواپیمایی هما و سایر شرکت های هواپیمایی در هفته یک پرواز از تهران به باکو و بالعکس برقرار کنند.

نیارکی‏ از حل و فصل معضلات و مشکلات گذشته در نشست و برخاست هواپیما از فرودگاه پارس آباد و اردبیل به لحاظ نزدیک با مرز باکو در این سفر خبر داد و با اشاره به درخواست شرکت هواپیمایی آزادل آذربایجان مبنی بر برقراری یک خط پروازی  از پارس آباد و تبریز به نخجوان گفت: باتوجه به این که این خط پروازی برای ایران درآمدزایی دارد برهمین اساس‏‏، با ایجاد آن موافقت کردیم.

سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری در پایان افزود: همچنین قرار بر این شد تا دو شرکت هواپیمایی هما و آزال بلیت هواپیما در مسیر ایران به آذربایجان و بالعکس را در دو کشور به فروش برسانند. 

ساها 3 فروند ایرباس به ارزش 90 میلیون دلار خریداری می کند// بیمه ایران کلیه خسارت وارده به بوئینگ و مسافران را پرداخت می کند
مدیرعامل شرکت هواپیمایی ساها از خریداری سه فروند ایرباس 200 به ارزش 90 میلیون دلار در آینده ای نزدیک خبر داد.

نیکوکار در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری"مهر" با اشاره به سانحه شب چهارشنبه یک فروند بویینگ 707 شرکت هواپیمای ساها ، گفت: این هواپیما به هیچ عنوان خارج از رده نبوده و از سازمان هواپیمایی کشوری صلاحیت پرواز داشته است.

وی تاکید کرد: در صورتی که سازمان هواپیمایی کشوری تشخیص دهد که یک فروند بوئینگ 707 سانحه دیده باید از ناوگان حمل و نقل هوایی کشور خارج شود، قطعا شرکت هواپیمایی ساها نیز مبادرت به این کار خواهد کرد.

به گفته نیکوکار، همچنین سازمان هواپیمایی کشوری قرار است با مشخص کردن هزینه تعمیرات بوئینگ سانحه دیده شرکت هواپیمایی ساها، اعلام کند آیا صرفه اقتصادی دارد که تعمیرات روی این هواپیما صورت گیرد یا نه.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی ساها گفت: باند پروازی این شرکت در فرودگاه مهرآباد تهران همان باند پروازی سایر شرکت های هواپیمایی داخلی در این فرودگاه است.

به گزارش "مهر"، پس از سانحه شب چهارشنبه یک فروند بوئینگ 707 ، از سوی برخی منابع خبری اعلام شد که باند پروازی شرکت هواپیمایی ساها با سایر شرکت های هواپیمایی داخلی در فرودگاه مهرآباد فرق می کند و همین مساله یکی از دلایل ایجاد این سانحه هوایی عنوان شده است.

نیکوکار با اشاره به قرارداد منعقده بین شرکت هواپیمایی ساها با بیمه ایران برای پرداخت خسارت های احتمالی هواپیما و مسافران اعلام کرد: برهمین اساس، این شرکت بیمه ای کلیه خسارات وارده به هواپیمای بوئینگ 707 ، دیه کشته شدگان حادثه و سایر هزینه ها را پرداخت خواهد کرد.

وی تعداد ناوگان حمل و نقل هوایی شرکت هواپیمایی ساها را سه فروند بوئینگ 707 و یک فروند بوئینگ 745 اعلام کرد و گفت: با نظر سازمان هواپیمایی کشوری، برای تجهیز و نوسازی ناوگان خود سه فروند ایرباس به ارزش 90 میلیون دلار در آینده ای نزدیکی خریداری خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی ساها در پایان میانگین عمر متوسط ناوگان حمل و نقل هوایی این شرکت را حدود 26 سال عنوان کرد

دلایل سانحه هوایی در فرودگاه مهرآباد تا دو هفته آینده مشخص می شود // بویینگ 707 شرکت ساها از رده خارج نبود
سرپرست سازمان هوایپمایی کشوری از مشخص شدن دلایل سانحه هوایی در فرودگاه مهرآباد تهران تا دوهفته آینده خبر داد.

نورالله رضایی نیارکی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی "مهر" ، با اشاره  به سانحه شب چهارشنبه یک فروند بویینگ 707 شرکت هواپیمای ساها ، توضیح داد معاونت استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری با تحویل جعبه " اف دی آر" و " سی دی آر" هواپیما ( نوار ضبط مکالمات خلبان با برج مراقبت فرودگاه و نوار ضبط پارامترهای موتور) در حال بررسی  دلایل به وجود آمدن این سانحه هستند.

وی تصریح کرد: پس از آن سازمان هواپیمایی کشوری در اطلاعیه ای دلایل خروج یک فروند بویینگ 707 از باند فرودگاه مهرآباد را به مردم و همچنین خلبانان دیگر اعلام می کند تا دیگر در آینده چنین سوانحی به این دلیل اتفاق نیفتد.

نیارکی خبر داد: احتمال انتقال جعبه "اف دی آر و سی دی آر" هواپیما به کشورهای خارجی که از نوع هواپیمای بویینگ 707 دارند ، وجود دارد.

سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به این پرسش که آیا هواپیمای بویینگ 707 شرکت ساها از رده خارج بوده است گفت: چنین چیزی اصلا صحت ندارد ، زیرا امکان ندارد که از اورهال هوایپما گذشته باشد و آن هواپیما همچنان پرواز کند.

وی توضیحات بیشتر در باره سانحه هوایی در فرودگاه مهرآباد به تهران را با آینده ای نزدیک موکول کرد.

نیاز به اعتبار 5 میلیون دلاری برای بازسازی هواپیمای ساها // تحقیقات 60 روز به طول می انجامد
جزئیات تازه ای از سانحه هوایی فرودگاه مهرآباد از سوی وزارت راه و ترابری و مدیر عامل شرکت هواپیمایی ساها اعلام شد.

به گزارش خبرنگاراقتصادی"مهر" مخازن این هواپیما دارای 140 تن سوخت بوده و وزارت راه وترابری اعلام کرده هواپیمای مذبورهیچ گونه نقص ومشکل فنی نداشته است.

بر اساس اعلام صورت گرفته ، همچنین این مطلب که قراربوده مسافران این پرواز با هواپیمای دیگری به تهران بیایند ؛ اما به دلیل نقص فنی هواپیمای اولیه ،  پروازبه هواپیمای سانحه دیده محول شده ، شایعی بیش نیست واز اول همین هواپیما از سوی شرکت هوایی ساها برای این پروازدرنظرگرفته شده بود. 

مدیرعامل شرکت هواپیمایی ساها نیزدرگفت وگوبا خبرنگاراقتصادی"مهر" درباره دلایل این حاثه،گفت: هنوز بررسی های کارشناسی درباره این سانحه صورت نگرفته ولی با اتمام بررسی ها دلایل این حادثه اعلام خواهد شد.

بنا به گزارش "مهر" از سازمان هواپیمایی کشوری ، برای تعمیر وراه اندازی مجدد این هواپیما پنج میلیون دلار اعتبار مورد نیاز است که با توجه به این رقم ، تعمیر هواپیمای فوق صرفه اقتصادی ندارد.

همچنین درصورتی که بدنه این هواپیما از بین رفته باشد باید از نواگان هوایی خارج شود.

این گزارش می افزاید: به طور معمول بررسی چنین سوانحی در صنعت هوایی جهانی حداکثر 60 روز طول می کشد.

کشف 2 جسد و ادامه جستجو برای یافتن قربانی سوم // اعلام اسامی کشته شدگان سانحه هوایی در فرودگاه مهرآباد
از سوی مشاور سازمان هواپیمایی کشوری اسامی کشته شدگان سانحه هوایی در فرودگاه مهرآباد که دیشب اتفاق افتاد اعلام شد.

رضا جعفرزاده در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار "مهر"، با اشاره به اینکه تعداد سرنشینان هواپیمای سانحه دیده بوئینگ شرکت هواپیمایی ساها 156 نفر بوده است گفت: 123نفر سرنشینان آن بزرگسال ، 8 نفر خردسال و 15 نفر گروه پروازی این هواپیما بوده اند.

وی اسامی کشته شدگان این سانحه را به ترتیب احمد عاطفه یکتا (حدود 71 ساله) و زهرا عاطفه یکتا (خردسال) و آرمین راسخ مقدم اعلام کرد و افزود: اجساد دو نفر اولی پیدا شده و جستجوها برای نفر سوم ادامه دارد.

مشاور سازمان هواپیمایی تاکید کرد: جعبه اف. بی. آر و سی. دی. آر هواپیما (نوار ضبط مکالمات خلبان با برج مراقبت فرودگاه مهرآباد و نوار پارامترهای موتور) تحویل معاونت استاندارد پرواز این سازمان شده و بررسی ها همچنان در این مورد ادامه دارد.

 

آتش نشانان همچنان در جستجوی کودک 4 ساله//شکستگی بال هواپیما باعث آتش سوزی شد
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در خصوص سانحه هوایی شب گذشته در فرودگاه مهر آباد که منجر به آتش سوزی هوایپما گردید،گفت: شکستگی بال هواپیما علت اصلی حادثه آتش سوزی بوده است.

مهندس احمد ضیائی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری "مهر"، با تاکید بر اینکه نیروهای آتش نشانی همچنان در جستجوی کودک 4 ساله ای هستند که هنگام خروج از هواپیما به داخل رودخانه کن افتاده، افزود: این هواپیما از کیش به تهران می آمد که هنگام فرود در فرودگاه مهر آباد به علت قرار گرفتن در شرایط غیر طبیعی، خلبانان نتوانستند سرعت هواپیما را کنترل کرده بنابراین این هواپیما از باند خارج و وارد رودخانه کن شد.

وی اظهار داشت: با اطلاع از این حادثه نیروهای آتش نشانی فرودگاه مهرآباد و آتش نشانی تهران وارد عمل شده و خدمه و مسافران را از هواپیما خارج کردند.

مهندس ضیائی با بیان اینکه این حادثه تلفات جانی در بر نداشت، ادامه داد: فقط یک کودک 4 ساله هنگام خروج از هواپیما از دست والدین خود جدا شده و به داخل رودخانه افتاد که تا کنون نیروهای آتش نشانی نتواسته اند این کودک را پیدا کنند.

وی گفت: جراحت های ناشی از این آتش سوزی بسیار کم بوده به گونه ای که برای خارج کردن مسافران حادثه دیده نیازی به برانکارد نبود و اغلب به صورت سرپایی درمان شدند.

ضیائی با اشاره به اینکه مشکل اصلی عملیات پس از نجات مسافران و خدمه هواپیما، محار آتش سوزی بود، افزود: چون این آتش سوزی با شکستگی بال هواپیما در مخزن بنزین هواپیما ایجاد شده بود، بنابراین نیروهای آتش نشان به هیچ شیوه ای نمی توانستند این آتش سوزی را محار کنند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در عین حال گفت: پس از 3 ساعت تلاش نیروهای آتش نشان، آتش سوزی در باک هواپیما که 30 هزار تن بنزین در آن وجود داشت را با تزریق آب به بال هواپیما محار کرده و خطر شعله ور شدن هواپیما برطرف شد. 

تجمع خانواده های سانحه هوایی در فرودگاه مهرآباد
برخی از خانواده های سانحه هوایی صبح امروز با حضور در فرودگاه مهرآباد خواستار پاسخگویی صریح مسئولان در خصوص جزئیات حادثه شدند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی "مهر"، برخی از خانواده های سانحه هوایی ضمن اعتراض به نحوه اطلاع رسانی مدیران هواپیمایی، با برخی از مسئولان فرودگاه مهرآباد به صورت لفظی درگیر شده و به نشانه اعتراض به عدم پاسخگویی مدیریت فرودگاه، تعدادی از شیشه های فرودگاه را شکستند.

این خانواده ها مدعی شدند در سانحه هوایی شب گذشته، دو نفر از سرنشینان هواپیما که گویا از فرزندان آنها بوده اند، کشته شده اند. درحالی که مدیر شرکت فرودگاههای کشور کشته شدن برخی از سانحه دیدگان را تکذیب کرده و فقط گفته می شود یک نفر کودک مفقود شده است.

به نقل از خبر گزاری مهر

همچنین صبح روز چهارشنبه یک هواپیما در فرودگاه تبریز دچار سانحه شد به گزارش جام جم این هواپیمای ایرباس به دلیل قفل شدن ترمز ها و ترکیدن چرخ ها دچار این سانحه شد ، در این حادثه به کسی آسیب نرسید.

 

بابک +عمومی , +

ویرایش در [دوشنبه 5 دی 1384] || [10:12 ق.ظ]

[10:12 ق.ظ] || [+]

Comments []

 

 

 

.(C) Copyright

All Right Reserved

Alireza Asgari !!